Gdzie zakupy na grilla, co kupić?

Gdzie zakupy na grilla, co kupić?

Jak zakupy na grilla to do Biedronki?

Przynajmniej tak wskazują wyniki badań agencji badawczej Inquiry, która to, dla wiadomości handlowych przeprowadziła badanie w temacie zakupy na grilla .

Tegoroczna majówka nie sprzyjała grillowaniu jak również cała pierwsza połowa maja była pełna deszczu. Najnowsze prognozy pozwalają spojrzeć nieco optymistyczniej na kolejny weekend 18-19 maja 2019. Jest duża szansa, że będzie można spotkać się ze znajomymi na wspólnym grillowaniu. W poniższym artykule poznamy odpowiedź gdzie najczęściej robimy zakupy na grilla i co najczęściej kupujemy.

 

Agencja badawcza Inquiry, która to, dla wiadomości handlowych przeprowadziła badania w tym temacie wskazują, że 63% spośród ankietowanych przynajmniej raz w roku bierze udział w imprezie grillowej i  wydaje średnio 90zł na zakup potrzebnych produktów. Od 21-50zł wydaje aż 44% spośród ankietowanych, 28% przeznacza na ten cel pomiędzy 51-100. Tylko 4% ankietowanych przeznacza na takie zakupy ponad 200zł. Z szacunków Inquiry wynika, że rocznie Polacy wydają na ten cel ponad 15 mld zł.

Koszyk zakupowy na grilla

Tutaj nie może być żadnego zaskoczenia, na pierwszym miejscu znajduje się kiełbasa, którą kupuje 87% ankietowanych, a 77% kupuje piwo i na trzecim miejscu pieczywo z wynikiem 71%.  Na dalszych miejscach znajdują się świeże warzywa 43%, 22% ryby, a 19% owoce. Wśród alkoholi obok wspomnianego piwa 29% badanych osób preferuje mocniejsze trunki w postaci wódek i 16% ankietowanych decyduje się na wino.

Jak zakupy na grilla to Biedronka i Lidl

Aż 71% ankietowanych robi zakupy w sieci Biedronka. Na drugim miejscu znalazł się Lidl z wynikiem 52%, a na trzecim Kaufland gdzie zakupy na grilla robi blisko 1/3 ankietowanych. Pozostałe wyniki przedstawia tabele obok. Ciekawi mnie niska pozycja Żabki, niedziele zaraz po sobotach są najchętniej wybieranym dniem na grilla, a zważywszy na zakaz handlu w niedzielę Żabka powinna się wydawać najczęstszym wyborem…

 

Podsumowanie

Wyniki ankiety w postaci preferencji dotyczących miejsca robienia zakupów mnie nie dziwią z racji popularności Biedronki i Lidla. Można za zakupy na grilla zapłacić mniej niż wspomniane 90zł, wystarczy tylko sprawdzić Ranking Najtańszych Hiper i Supermarketów żeby przekonać się gdzie jest taniej niż w Biedronce czy Lidlu. Natomiast średni wydatek 90zł na osobę za produkty na grilla to moim zdaniem mocno przesadzona kwota i wydaje mi się całkowicie oderwana od rzeczywistości. No chyba, że ktoś zabiera na grilla homara i szampan, ale wyniki ankiety przeprowadzonej przez Inquiry tego nie wskazują. 

 

Raczej nie tak wyglądają nasze polskie grillowanie

Bardzie prawdopodobny widok to ten.

Z całym badaniem przeprowadzonym dla wiadomości handlowych możecie zapoznać się pod tym linkiem.

Po najlepsze promocje z gazetek promocyjnych odsyłam tutaj. Ciekaw jestem Waszych opinii na ten temat. Zapraszam do komentowania.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Twitter

Dodaj komentarz

Close Menu