Mikrofon w Thermomixie od Lidla

Mikrofon w Thermomixie od Lidla

W najpopularniejszym odpowiedniku Thermomixa czyli w produkcie oferowanym w sieciach LIDL potocznie zwanym Thermomixem z Lidla o którym pisałem tutaj ukryto mikrofon.

Sprawę jako pierwszy opisał francuski serwis Numerama. We Francji Monsieur Cuisine Connect sprzedawany był za 359 euro. Promocja cieszyła się dużym zainteresowaniem klientów (zresztą tak samo jak w Polsce), bo oryginalny Thermomix kosztuje około 1300 euro. W polsce Lidlowy Thermomix kosztował 1599 zł natomiast oryginalny Thermomix to koszt ponad 5 tyś zł.

Wersja robota sprzedawana w dyskoncie powstaje w Chinach, a jego oprogramowanie oparte jest na Androidzie. Niestety, francuscy konsumenci dopatrzyli się tam jeszcze jednej, zagadkowej funkcjonalności. Pod ekranem dotykowym urządzenia ukryty został mikrofon.

Sprawa szybko stała się głośna, bo większość użytkowników obecność mikrofonu w sprzęcie kuchennym uważa za dziwne i niepokojące zjawisko. Jednak Lidl tłumaczy, że nie ma w tym nic tajemniczego. Gdy możliwości urządzenia zostaną dopracowane, będzie można sterować nim głosowo. Na razie mikrofon nie jest aktywny.

Sklep wydał w tej sprawie oświadczenie:

W wyposażeniu naszego robota Monsieur Cuisine Connect znajduje się tablet zawierający mikrofon, moduł ten jest natomiast nieaktywny. Jego obecność związana jest z prowadzonymi testami, które mają na celu dalszy rozwój oprogramowania i funkcji robota kuchennego. Zainstalowane oprogramowanie jest aktualnie całkowicie zamkniętym systemem, tylko techniczna ingerencja ze specjalistyczną i wąską wiedzą może umożliwić jakiekolwiek zmiany i modyfikacje. Pragniemy jednocześnie podkreślić, że taka procedura jest uważana za niewłaściwie użytkowanie sprzętu. Jako Lidl, nie ponosimy więc odpowiedzialności za nieautoryzowane zmiany w funkcjach urządzenia.

Chcieliśmy zaznaczyć, że pracujemy nad nowymi rozwiązaniami i modułami Monsieur Cuisine Connect, tak by zwiększyć komfort jego użytkowania. W przyszłości jedną z takich funkcji może być funkcja głosowa – jednak wszelkie tego typu aktywacje będą możliwe jedynie za zgodą użytkownika.

za wiadomoscihandlowe.pl

Jak tylko pojawi się jakieś info na temat kolejnej promocji na Thermomixa w sieciach Lidl od razu Was poinformuje na blogu

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Twitter

Dodaj komentarz

Close Menu