Unia Europejska nie zgadza się na „Brexit”
Fot. Brexit Drink

Unia Europejska nie zgadza się na „Brexit”

Od dłuższego czasu słyszymy o problemach Unii Europejskiej z brytyjskim brexitem, a teraz doszedł jej kolejny związany z napojem energetycznym Brexit.

Dwóch pomysłowych Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii wpadło na pomysł żeby wyprodukować w ramach żartu energetyk o nazwie „Brexit”. Nieoczekiwanie planowany z początku żart okazał się sporym sukcesem na wyspach i pociągnął za sobą również problem.

Pomysłodawca Paweł Tumiłowicz wspólnie z Mariuszem Majchrzakiem zapoczątkowali produkcję napoju energetycznego w okolicach Manchesteru jesienią 2016 w firmie, której obaj są właścicielami. W związku z rosnącymi wynikami sprzedaży postanowili oni niedawno zarejestrować znak towary napoju.

Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) odmówił im rejestracji znaku towarowego „Brexit” początkowo argumentując swą decyzję faktem, że nazwa ta jest obraźliwa. Ostatecznie powód został zmieniony na fakt, że nazwa może wprowadzać konsumentów w błąd.

Co istotne to to, że odmowa wydana przez EUIPO, której siedziba znajduje się w hiszpańskim Alicante dotyczy tylko rejestracji znaku towarowego i jego ochrony intelektualnej. UE nie zakazuje produkcji i właściciele biznesu mogą nadal sprzedawać swój produkt, a dodatkowo dostali darmową reklamę dla swojego energetyka (o problemach z rejestracją Brexitu pisał nawet dailymail).

Brexit Drink
Brexit Drink

Nam nie pozostaje nic innego jak życzyć powodzenia przedsiębiorczym Polakom w dalszej sprzedaży ich energetyka.

Jak tylko napój pojawi się w polskich sieciach handlowych to niezwłocznie Was o tym  poinformujemy na blogu.

Po więcej informacji o produkcie odsyłam na stronę producenta BrexitDrink.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Twitter

Dodaj komentarz

Close Menu