Wielkanoc – godziny otwarcia sklepów

Wielkanoc – godziny otwarcia sklepów

Przed nami Wielkanoc 2022. W Wielki Czwartek i Wielki Piątek niektóre sklepy spożywcze wydłużą swoje godziny otwarcia. Z kolei Wielką Sobotę od godz. 14 będzie obowiązywał zakaz handlu, a dużo sklepów zapowiada zamknięcie jeszcze wcześniej. W niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny także będzie trudno zrobić zakupy.

Sklepy w Wielki Czwartek i Wielki Piątek

W Wielki Czwartek (14 kwietnia) i Wielki Piątek (15 kwietnia) większość sklepów będzie pracować co najmniej do godz. 22 (Aldi, część sklepów Intermarche), niektóre do godz. 23 (Netto, Żabka, Lidl, w którym zostaną wydłużone godziny otwarcia), a nawet do północy (Kaufland czy wybrane Biedronki).

Wielka Sobota — do której można zrobić zakupy?

 

Zgodnie z ustawą z 2018 r. wprowadzającą zakaz handlu w niedziele i święta, w Wielką Sobotę (w tym roku przypada ona 16 kwietnia), która nie jest ustawowo dniem wolnym od pracy, handlować można wyłącznie do godz. 14.

Większość sieci handlowych będzie w sobotę otwarta jeszcze krócej, do godz. 13, żeby pozostawić pracownikom czas na posprzątanie i zamknięcie sklepów o czasie. Do 13 otwarte będą sklepy sieci: Biedronka, Aldi, Lidl, Kaufland, Auchan, Carrefour czy Stokrotka. O pół godziny dłużej otwarte będą sklepy Dino. Do 14 z kolei mają być otwarte sklepy sieci Intermarche.

źródło: businessinsider.com.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • LinkedIn
  • Twitter

Dodaj komentarz

Close Menu